Air Liquide heeft een definitieve investeringsbeslissing genomen voor het bouwen van een 200 MW electrolyser in de haven van Rotterdam. Het ELYgator project zal jaarlijks 23.000 ton hernieuwbare waterstof produceren voor klanten in de industrie en zware mobiliteit. Vorige week kreeg het project het laatste positieve financiële zetje vanuit de OWE-regeling om werkelijk van starten te gaan.
Het bijzondere aan het ELYgator project is dat het twee verschillende elektrolysetechnologieën slim combineert. In de waterstoffabriek wordt gebruik gemaakt van zowel Proton Exchange Membrane- (PEM) als alkalische technologieën. Het project zal jaarlijks 23.000 ton hernieuwbare waterstof produceren voor klanten in de industrie en zware mobiliteit. Daardoor verminderd jaarlijks de CO2-uitstoot met 300.000 ton.

“Deze investeringsbeslissing is een belangrijke mijlpaal en bewijst onze toewijding aan de ontwikkeling van hernieuwbare waterstof. We zijn er rotsvast van overtuigd dat robuuste, grootschalige initiatieven zoals ELYgator een échte impact zullen hebben op de sectoren van de Europese industrie en de zware mobiliteit. ELYgator benadrukt ons engagement om concrete technologieën en oplossingen te ontwikkelen die direct bijdragen aan de Europese ambities voor klimaatneutraliteit tegen 2050.”
Emilie Mouren-Renouard, lid van het Group Executive Committee bij Air Liquide
Dit waterstofproject wil daarnaast ook een inspirerend, repliceerbaar en schaalbaar model zijn. Het is de bedoeling om eind 2027 operationeel te zijn.
Bron: Air Liquide en afbeelding gemaakt met AI
2 reacties
J.L.J. Hans Schouten · 24 juli 2025 op 21:37
Wordt nog druk met de productie, wie wordt de afnemers van waterstof????
Of is het ook weer voor export.
Frank Mietes · 9 september 2025 op 11:21
Als u weet hoeveel waterstof er in de Rotterdamse havens nu al wordt gebruikt… Deze waterstof fabrieken gaan zorgen voor een enorme verduurzaming van de productie van al die waterstof.