Verschillende Engelse bedrijven hebben proeven gedaan met alternatieve brandstoffen bij industriële productieprocessen bij hoge temperaturen. De traditionele fossiele brandstoffen zijn bij drie proeven vervangen door biobrandstoffen uit afval, electro-boosting (directe gebruik van elektriciteit) en waterstof. De waterstof is ingezet voor de productie van een reeks keramische producten, waaronder bakstenen, tegels, pijpen en serviesgoed. De ervaring uit de proeven is positief.

De Britse overheid heeft totaal 6 miljoen Engelse Pond beschikbaar gesteld om te onderzoeken of fossiele brandstoffen vervangen kunnen worden door duurzame alternatieve. De belangrijkste resultaten uit de onderzoeken zijn onder meer:

  • Industriële proeven bij de grootste glas- en keramiekfabrikanten van het Verenigd Koninkrijk waarbij vloeibare biobrandstoffen werden gebruikt bij de productie van glas en keramiek.
  • Succesvolle implementatie en proef van een nieuw e-boosting-systeem op industriële schaal, waarbij het potentieel wordt aangetoond om de efficiëntie van de oven te verbeteren en het glas te verwarmen met behulp van elektriciteit, waardoor de afhankelijkheid van aardgas en andere brandstoffen wordt verminderd.
  • Ceramics UK heeft met succes het bakken van waterstof en waterstof-aardgasmengsel gedemonstreerd in een op maat ontworpen keramieken proefoven in de proeffaciliteit van Glass Futures.
Aanvullend over waterstofproject

In een project onder leiding van Ceramics UK heeft Glass Futures met succes het stoken van waterstof en aardgasmengsel gedemonstreerd in een op maat ontworpen keramiekproefoven in de proeffaciliteit in St Helens. Ryze Power heeft de benodigde groene waterstof geleverd.

In de proefoven is succesvol met 100% waterstof en andere mengsels gestookt in de oven. Het heeft de onderzoekers waardevolle inzichten opgeleverd welke impact waterstof op keramische producten heeft. In de pilot zijn onder andere bakstenen, tegels, vuurvaste materialen, leidingen, sanitair, servies en speciaal keramiek gefabriceerd. De onderzoekers onderkennen dat waterstof een levensvatbaar alternatief is voor directe verbrandingsprocessen waarbij elektrificatie momenteel geen optie is.


Bron: Glass Futures

Categorieën: Industrie

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *