Tsuneishi Shipbuilding heeft de eerste sleepboot van Japan te water gelaten die wordt aangedreven door een dual-fuel waterstofmotor. Het 38 meter lange schip beschikt over twee 12-cilinder waterstofgemengde verbrandingsmotoren (ICE). Daarnaast is bij de bouw van het schip gebruikt gemaakt van groen staal van JFE Steel Corporation.

“We zullen de knowhow en ontwerpprocessen die we hebben ontwikkeld bij de bouw de sleepboot op waterstof gebruiken bij de bouw van nog meer nieuwe brandstofschepen. Ons bedrijf werkt aan de bouw van nieuwe brandstofschepen zoals methanol-, LNG- en waterstofschepen, waarbij het gebruik van groene staalmaterialen voorop staat.”

N. Takanori, General Manager van de Design Division en Managing Executive Officer van Tsuneishi Shipbuilding

Dit schip is ontwikkeld en gebouwd als onderdeel van het “Zero Emission Ships Project” van The Nippon Foundation, dat tot doel heeft schepen te ontwikkelen zonder CO₂-uitstoot. Bij de bouw van de romp van de sleepboot is daarom gebruikt gemaakt van “JGreeX”, groene staalplaten. Het wendbare schip heeft twee 12-cilinder waterstofmotoren (4.400 pk) aan boord. De motor maakt gebruik van waterstof in combinatie met traditionele scheepsbrandstoffen. Hierdoor wordt de CO2 uitstoot met 60% verminderd. Er is een opslagcapaciteit van ongeveer 250 kg waterstofgas onder hoge druk aan boord. Bij calamiteiten aan het waterstofsysteem kan de motor ook volledig op traditionele scheepsbrandstoffen overschakelen.


Bron: Tsuneishi Shipbuilding

Categorieën: Scheepvaart

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *