General Motors (GM) en Liebherr-Aerospace bundelen hun krachten voor het ontwikkelen van een demonstratie waterstofsysteem voor vliegtuigen. Het demonstratiesysteem zal gedeeltelijk gebaseerd zijn op GM’s HYDROTEC-brandstofceltechnologie en worden gebouwd bij Liebherr-Aerospace in Toulouse, Frankrijk.

GM, een leider in brandstofceltechnologie, en Liebherr, met uitgebreide expertise in technologie-integratie in vliegtuigen, bundelen hun vaardigheden voor dit project. Beide bedrijven zien voordelen voor het gebruik van brandstofcellen in de luchtvaart. De grootste voordelen zijn lagere emissie en minder geluid ten opzichte van conventionele vliegtuigen. GM heeft veel ervaring in de ontwikkeling van brandstofcellen op veel industriële gebieden en gaat nu de technologie toepassen in de luchtvaart.

Het waterstofsysteem van het demonstratiemodel zal gebaseerd zijn op GM’s HYDROTEC waterstof brandstofcel technologie inclusief de bedieningselementen van GM. De bouw en het testen van dit systeem zal plaatsvinden bij Liebherr-Aerospace in Toulouse (Frankrijk).

“Vliegtuigen zijn een geweldige lakmoesproef voor de sterkte en veelzijdigheid van onze HYDROTEC-brandstofcellen. Onze technologie kan in spelen op de behoeften van de klant in een breed scala aan toepassingen – op het land, op zee, in de lucht of per spoor, en deze samenwerking met Liebherr kan nieuwe mogelijkheden openen voor vliegtuigen, die overschakelen op alternatieve energiebronnen.”

Charlie Freese, GM Executive Director – Global HYDROTEC

Bron: Liebherr

Categorieën: Vliegen

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *