De in Italië gevestigde busfabrikant Rampini Carlo heeft zijn eerste waterstof-elektrische bus getoond. De bus wordt aangedreven door Loop Energy-brandstofcellen.

De acht meter lange bus, HYDRON genaamd, heeft een capaciteit van maximaal 48 passagiers. De bus is uitgerust met een Loop Energy S300 brandstofcel (30 kW) en waterstofcilinders waarin maximaal 10,8 kg waterstof meegenomen kan worden. Hiermee is een bereik van 450 km te behalen. Rampini geeft aan dat de actieradius een groot pluspunt is voor exploitanten, omdat de bus lang inzetbaar is.

“Een paar jaar geleden hebben we besloten om ons te concentreren op elektrische bussen in plaats van diesel. De interesse van klanten in heel Europa is uitzonderlijk. Het aanbieden van een waterstof-elektrische bus betekent dat we wagenparkbeheerders een betrouwbare en economische emissievrije oplossing kunnen bieden.”

Fabio Magnoni General Manager Rampini

Bron: Loop Energy

Categorieën: Bussen

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *