JCB, ontwikkelaar van ‘s werelds eerste werkende bouwmachine aangedreven door waterstof, onthulde deze week een mobiele waterstofrefueller.

Ongeveer 97 procent van de bouwmachines krijgt brandstof geleverd tijdens het werken op locatie. Voor JCB’s waterstofmachines was het tot voor kort nog niet mogelijk, maar daar is nu verandering in gekomen met de mobiele waterstofrefueller van JCB. Klanten kunnen op een snelle en eenvoudige manier hun machines ter plaatsen tanken. Niet anders dan klanten nu al gewend zijn met machines op fossiele brandstoffen. De waterstoftank is binnen enkele minuten volledig gevuld.

“Fossiele brandstoffen zijn niet de toekomst en waterstof is de praktische oplossing om onze machines de komende decennia van stroom te voorzien. Onze Britse ingenieurs doen fantastisch werk bij het ontwikkelen van deze technologie en er komen nog veel meer spannende ontwikkelingen aan.”

Lord Bamford, voorzitter JCB

Er zijn door JCB nog geen technische details naar buiten gebracht over o.a. de capaciteit van de tankwagen, gewicht vervoermiddel en druk van de waterstof.


Bron: JCB

Categorieën: Tanken

0 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *