Optare en Arcola Energie kondigen met trots de lancering aan van een dubbeldekker met waterstof brandstofcel. De Metrodecker H2 moet in 2021 de weg op gaan.
De waterstof brandstofcel powerpack is ontwikkeld door Arcola Energy. De brandstofcel wordt in de beproefde Optare Metrodecker EV geïnstalleerd. Zowel de bus- als het aandrijvingssysteem worden in Verenigd Koninkrijk gebouwd.
De Metrodecker H2 kan 90 passagiers vervoeren en heeft een actieradius tussen de 300 en 400 km. Het bereik is afhankelijk van de route. De waterstofbus is bijzonder geschikt voor interlokale routes over lange afstanden en vormen een aanvulling op het gebruik van batterij-elektrische bussen op stedelijke routes
De Metrodecker H2 is een aanvulling op het bestaande assortiment lage- en emissievrije bussen van Optare. Optare ziet een belangrijke exportmarkt voor brandstofcelbussen naar buiten de VK. De eerste Metrodecker FCEV-bussen moet in 2021 gereed zijn.
Bron: Arcola Energie
0 reacties