De eerste 150.000 duurzamere 70cl glazen flessen met vlierbloesemlikeur staan binnenkort in de schappen. De flessen komen voort uit een samenwerking tussen drankenbedrijf Bacardi en glasfabrikant Hrastnik1860. Voor de productie van de glazen flessen werd een aardgasgestookte glasoven voor 60% bijgemengd met waterstof.
Bacardi geeft aan dat de geproduceerde ‘waterstof’ flessen er identiek uitzien in vergelijking met de flessen die op traditionele methoden werden geproduceerd. Door het bijmengen van 60% waterstof aan de oven is naar verluidt meer dan 30% minder uitstoot van broeikasgassen geweest. De duurzamere geproduceerde flessen zullen binnenkort in winkels en bars liggen.
“We zullen de lessen uit de proef gebruiken om een traject naar de productie van glas op waterstof vorm te geven en een blauwdruk te creëren die anderen kunnen volgen. Alleen door als sector veranderingen door te voeren, kunnen we onze impact op het milieu aanzienlijk veranderen.”
Rodolfo Nervi, Vice President, Safety, Quality and Sustainability voor Bacardi
Bron: Hrastnik
0 reacties