Air Products heeft aangekondigd dat de bouw van de nieuwe waterstofliquefier in de haven van Rotterdam inmiddels voor meer dan 65% is voltooid. Dit project markeert een cruciale stap in de modernisering van de waterstofinfrastructuur in Nederland.
Wanneer de installatie in 2027 operationeel wordt, zal dit de grootste productiefaciliteit voor vloeibare waterstof in Europa zijn. Het project is ontworpen om te voldoen aan de groeiende vraag vanuit diverse sectoren.
Betrouwbare levering voor diverse sectoren
De nieuwe installatie is essentieel voor zowel bestaande als opkomende markten. Door de waterstof vloeibaar te maken, neemt het volume met factor 800 af. Dit maakt grootschalig transport per truck of schip efficiënt. Hierdoor kan Air Products klanten in de gehele Benelux, Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk beter bedienen.
De doelgroepen voor dit project zijn zeer divers:
🔹 De elektronica-industrie en industriële verwerkingssectoren.
🔹 Luchtvaart en ruimtevaarttoepassingen die rekenen op een stabiele brandstofbron.
🔹 De opkomende markt voor emissievrije transportenergie, bijvoorbeeld voor Daimler Trucks.
Investering in een veerkrachtig netwerk
De liquefier, die zorgt voor een koeleng van de waterstof tot onder de 254 graden Celcius, wordt volledig geïntegreerd in het bestaande waterstofnetwerk van Air Products in de Rotterdamse industriële cluster. Dit zorgt voor een robuuste aanvoer die minder afhankelijk is van schommelingen.
“De voortgang van onze nieuwe vloeibare waterstoffabriek in Rotterdam toont onze commitment aan de leveringszekerheid in de regio.“
Miquel Lope, vicepresident Northern Continent bij Air Products

Samenwerken aan een duurzame toekomst
De faciliteit ondersteunt de bredere verschuiving naar koolstofarme energie. Air Products blijft hiermee de positie als wereldleider in waterstofvoorziening versterken. Door te investeren in grootschalige infrastructuur wordt de drempel voor bedrijven om over te stappen op waterstof verlaagd.
De focus ligt nu op de laatste constructiefase. In 2027 moet het systeem volledig operationeel zijn om de Europese markt van een moderne en veerkrachtige energiebron te voorzien.
bron: Air Products
0 reacties