Vorige week hebben zes Europese exploitanten van waterstoftankstations de H2 Infrastructure Alliance (H2IA) opgericht. H2IA wil gezamenlijk met voertuigfabrikanten afstemmen hoe de tankinfrastructuur en voertuigimplementatie synchroon kunnen lopen en mogelijk de ontwikkeling van waterstofvoertuigen kunnen versnellen. Daarbij is betaalbaarheid en beschikbaarheid van voertuigen en groen waterstofgas van essentieel belang.
De H2IA is een initiatief van Hydri, TEAL Mobility, Fountain Fuel, H2 MOBILITY, Virya Energy en HYmpulsion. Deze bedrijven exploiteren gezamenlijk 92 waterstoftankstations voor lichte en zware wagenparken. De alliantie is gesprekken gestart met toonaangevende voertuigfabrikanten over het versnellen van de waterstofmobiliteit. Het doel is om infrastructuur en voertuigimplementatie vóór 2028 op elkaar af te stemmen en te versnellen.
De leden van de H2IA benadrukken dat batterij-elektrische en waterstof complementaire technieken zijn. Beide technologieën zijn nodig om te voldoen aan uiteenlopende klantbehoeften – van langeafstandstransport en flexibiliteitseisen tot ‘uitzonderlijk’ transport en intensieve exploitatie.
0 reacties